15 нояб. 2010 г.

Бути чи не бути героєм?



ВГО «Молодий Народний Рух» та Дім зустрічей ім. Ангелуса Сілезіуса (Польща) 4-14-го листопада організовували проект «Бути чи не буди героєм... Бандера та Пілсудський», профінансований у рамках програми Європейського Союзу «Youth in Action». Учасниками заходу були 26 молодіжних лідерів із Вроцлава, Кракова, Києва, Івано-Франківська, Донецька, Львова, Одеси, Сум та Луцька.
10 днів проведених у Львові видалися насиченими та дуже плідними! Проект "Бути чи не бути героєм", а особливо спілкування з учасниками у вільний час збагатило ідеологію учасників, дало можливість відстояти своюї думки та пофілософствувати...
У рамках проекту молодь розглядала та дискутувала на такі теми «Хто такий герой?», «Способи представлення та створення героїв у культурі, мистецтві та медіа», «Формальні аспекти героїзму», «Спільний європейський герой» та ін. Велику увагу було приділено розгляду двох дуже цікавих і неоднозначних особистостей в історії двох країн: Степана Бандери та Юзефа Пілсудського. Дискусії на цю тематику мали найгостріший відтінок, і молодь визначила, що кожна країна і нація у праві сама обирати собі героїв, але повинна об’єктивно дивитися на історію і визнавати їх «чорні» діяння.
Аби привітати учасників проекту, до Львова завітав лідер Молодого Народного Руху, заступник Голови Народного Руху України Іван Крулько. Він наголосив на важливості спілкування між польською і українською молоддю, а також відзначив неабияку роль Польщі щодо прагнень України інтегруватись в ЄС.
Приємно відзначити, що до участі у проекті долучився і давній партнер Молодого Народного Руху – Фонд Конрада Аденауера. Відомий багатьом молодорухівцям тренер Євген Богодістов зробив дві інтерактивні презентації на теми: «Герої, як симлов» та «Роль героїв у становленні демократії. Залежність від попереднього розвитку».
Також учасники мали екскурсію до «Музею західних земель», де змогли об’єктивно оцінити умови, у яких діяли Бандера та Пілсудський, та подорож до с. Старий Угринів – батьківщини С. Бандери, де оглянули музейний комплекс та садибу сім’ї Бандери.
Не бракувало учасникам і культурних заходів. За 10 днів перебування у Львові молодь мала міжнародну інтеграційну вечерю, де кожен готував власні страви, вечір українсько-польського караоке, вечір народних танців та культури і багато іншого.
Дуже не хотілось їхати, але все добре колись закінчується, сподіваємось, для того, щоб початися знову! ;)

Олексій Захарченко,
Секретар з міжнародних питань
ВГО «Молодий Народний Рух»

Комментариев нет:

Отправить комментарий