Блог створений "Молодіжним об’єднанням народних дипломатів" (МОНД) для молодих та активних людей, які цікавляться міжнародними подіями та політикою...
15 нояб. 2010 г.
Бути чи не бути героєм?
ВГО «Молодий Народний Рух» та Дім зустрічей ім. Ангелуса Сілезіуса (Польща) 4-14-го листопада організовували проект «Бути чи не буди героєм... Бандера та Пілсудський», профінансований у рамках програми Європейського Союзу «Youth in Action». Учасниками заходу були 26 молодіжних лідерів із Вроцлава, Кракова, Києва, Івано-Франківська, Донецька, Львова, Одеси, Сум та Луцька.
10 днів проведених у Львові видалися насиченими та дуже плідними! Проект "Бути чи не бути героєм", а особливо спілкування з учасниками у вільний час збагатило ідеологію учасників, дало можливість відстояти своюї думки та пофілософствувати...
У рамках проекту молодь розглядала та дискутувала на такі теми «Хто такий герой?», «Способи представлення та створення героїв у культурі, мистецтві та медіа», «Формальні аспекти героїзму», «Спільний європейський герой» та ін. Велику увагу було приділено розгляду двох дуже цікавих і неоднозначних особистостей в історії двох країн: Степана Бандери та Юзефа Пілсудського. Дискусії на цю тематику мали найгостріший відтінок, і молодь визначила, що кожна країна і нація у праві сама обирати собі героїв, але повинна об’єктивно дивитися на історію і визнавати їх «чорні» діяння.
Аби привітати учасників проекту, до Львова завітав лідер Молодого Народного Руху, заступник Голови Народного Руху України Іван Крулько. Він наголосив на важливості спілкування між польською і українською молоддю, а також відзначив неабияку роль Польщі щодо прагнень України інтегруватись в ЄС.
Приємно відзначити, що до участі у проекті долучився і давній партнер Молодого Народного Руху – Фонд Конрада Аденауера. Відомий багатьом молодорухівцям тренер Євген Богодістов зробив дві інтерактивні презентації на теми: «Герої, як симлов» та «Роль героїв у становленні демократії. Залежність від попереднього розвитку».
Також учасники мали екскурсію до «Музею західних земель», де змогли об’єктивно оцінити умови, у яких діяли Бандера та Пілсудський, та подорож до с. Старий Угринів – батьківщини С. Бандери, де оглянули музейний комплекс та садибу сім’ї Бандери.
Не бракувало учасникам і культурних заходів. За 10 днів перебування у Львові молодь мала міжнародну інтеграційну вечерю, де кожен готував власні страви, вечір українсько-польського караоке, вечір народних танців та культури і багато іншого.
Дуже не хотілось їхати, але все добре колись закінчується, сподіваємось, для того, щоб початися знову! ;)
Олексій Захарченко,
Секретар з міжнародних питань
ВГО «Молодий Народний Рух»
Подписаться на:
Комментарии к сообщению (Atom)
Комментариев нет:
Отправить комментарий