Блог створений "Молодіжним об’єднанням народних дипломатів" (МОНД) для молодих та активних людей, які цікавляться міжнародними подіями та політикою...
13 мая 2010 г.
«Роль України в Європі: 20 років після падіння Берлінської стіни»
13 травня в приміщенні Інституту світової політики відбулася зустріч з Лауреатом Пулітцерівської премії, кореспондентом The International Herald Tribune, американським аналітиком та публіцистом – Сержем Шмемманом. На захід були запрошені і представники МОНД Дмитро Діденко та Валентина Кополович.
Зустріч розпочалася з особистих спогадів Пана Шмеммана про події, що відбувалися безпосередньо в день падіння Берлінської стіни. Він розповів про надзвичайно емоційні настрої того часу населення східної Німеччини та про те, як західний світ сприймав ці процеси через призму розвалу Радянського Союзу.
Подальша розмова плавно перейшла в русло безпосередньо українських тем та їх висвітлення в західній пресі. Перше на що звернув увагу Пан Шмемман була невпевненість Європи у власних позиціях. Він наголосив на тому, що Європа на даний момент є розділеною та зосередженою на власних проблемах. Саме тому, на його думку на проблеми України на сьогодні не слідує якоїсь радикальної реакції.
Власне ще однією проблемою для українсько-європейських стосунків Пан Шмемман назвав невизначеність позицій Європейського Союзу стосовно Російської Федерації. З одного боку, як він зазначив, стоять демократія та права людини, а також відносини Європи з НАТО. З іншого ж російські газ та нафта.
Крім того, за словами Пана Шмеммана, Європа однозначно хотіла б бачити Україну в ЄС, проте ніяк не визначиться в якому саме статусі і боїться йти на конфронтацію з Москвою.
На зустрічі також йшла жвава дискусія на тему Чорноморського флоту, під час якої обговорювались дві протилежні думки з приводу нещодавно укладених угод. Пан Шмемман стверджував, що укладення даних угод однозначно було великим сюрпризом для Європи, тоді як експерти наголошували на тому, що цей крок мусив бути давно узгодженим на вищому рівні та звертали увагу на нейтрально-позитивну оцінку такого кроку Президента України.
Подписаться на:
Комментарии к сообщению (Atom)
Комментариев нет:
Отправить комментарий